Lærer til sykehus etter å ha blitt stukket av elev i Frankrike

En musikklærer er fraktet til sykehus etter å ha blitt stukket i ansiktet av en elev onsdag, skriver franske medier.

Publisert

Politiet har pågrepet en 14 år gammel elev ved en ungdomsskole nordøst i Frankrike, ifølge lokale medier.

Den mistenkte rømte fra stedet, men ble raskt tatt kontroll på i nærheten. Han forsøkte å stikke seg selv, og har også blitt fraktet til sykehus, ifølge den franske TV-kanalen BFM.

Sikkerhet ved skoler i Frankrike har vært et mye omdiskutert tema de siste årene. I juni sa daværende statsminister François Bayrou at de kom til å teste sikkerhetsporter ved skoler etter en knivstikking.

Frankrikes utdanningsminister Élisabeth Borne sa onsdag at elevene og ansatte ved skolen får hjelp av et kriseteam, og at hun selv kom til å reise til stedet raskt.