Norge

Kvinne til sykehus etter ulykke på E16 i Voss

En kvinne er sendt til sykehus med kritiske skader etter at tre semitrailere og to personbiler var involvert i en trafikkulykke på E16 på Voss.

Kvinnen var fører av en av personbilene og satt fastklemt etter ulykken. Etter hvert ble hun sendt til Voss sykehus med ambulanse.

Politiet fikk melding om ulykken klokken 22.25 onsdag kveld. Ifølge politiet var det svært glatt på stedet da ulykken skjedde,

– Personen som satt fastklemt, er kritisk skadd, har vi fått opplyst. Vedkommende vil etter hvert bli fløyet til sykehus i Bergen, sier operasjonsleder Steinar Hausvik i Vest politidistrikt til NTB.

Innsatsleder Henning Hegbom forteller til Avisa Hordaland rett før midnatt at det var tre vogntog, og ikke to som først meldt, involvert i ulykken.

– For oss er det fortsatt litt uklart hva som har skjedd. Fem kjøretøy har vært involvert i en kollisjon. Vi har ikke helt klart for oss hvilke kjøretøy som har kjørt i hvilken retning, sier Hegbom.

Ulykken skjedde litt vest for Bulken i en 70- eller 80-sone. Politiet har ikke fått klarlagt alle omstendighetene rundt ulykken, men de første opplysningene politiet fikk på stedet, tydet på at alle bilene hadde kjørt i samme retning.

Til sammen var seks personer involvert i ulykken. De fem andre skal ha kommet fra det hele uten skader.