Kvinne funnet død i Bergen – krimteknikere er på stedet

En kvinne ble funnet død utenfor en privat adresse i Rådalen i Bergen onsdag formiddag. Politiet betegner funnet som mistenkelig.

Publisert Sist oppdatert

– Grunnen til at vi har kalt ut krimteknikere er at vedkommende er funnet utendørs i tilknytning til en adresse. Det er unaturlig sted. Det kan være en naturlig forklaring, men det er for tidlig å si noe om nå, sa operasjonsleder Bjarte Rebnord til Bergens Tidende onsdag formiddag.

Klokken 13.30 var avdøde hentet av begravelsesbyrå. Ifølge Rebnord vil det bli foretatt en obduksjon.

Det var beboere på adressen som oppdaget den døde kvinnen på baksiden av huset, ifølge innsatsleder Frode Selven.

Politiet fikk melding om den døde personen klokken 09.54 onsdag.

Han sier at dødsfallet er betegnet som mistenkelig fordi politiet ikke har noe årsak til hvorfor hun er død. Han sier at de ikke kan utelukke at det har skjedd noe kriminelt.

– Vi jobber bredt etter flere hypoteser, sier Selven.

Kvinnen er ikke identifisert, og pårørende er dermed ikke varslet.

Politiet har gjort funn av gjenstander i området som de knytter til avdøde.