Verden
Kvinne drept og 17 såret i bil- og knivangrep i Israel, ifølge ambulansepersonell
Minst 17 personer er såret og en kvinne er drept i et bil- og knivangrep i byen Raanana sentralt i Israel, ifølge ambulansetjenesten MDA.
Hendelsen skjedde mandag morgen. Ambulansetjenesten Magen David Adom (MDA) beskriver situasjonen som alvorlig for to personer, deriblant en 16-åring. 15 personer er lettere skadd, og seks av dem er barn, skriver Haaretz.
En 79 år gammel kvinne døde på sykehus av skadene hun ble påført, ifølge avisen. Hendelsen skjedde i Raanana, nord for Tel Aviv.
MDA meldte innledningsvis om to separate hendelser med ti minutters mellomrom.
Politiet opplyser at en 44 år gammel mann sto bak angrepet. Han er pågrepet.
Også nevøen til den antatte gjerningsmannen er pågrepet. Han skal ha sittet på under angrepet og flyktet fra stedet.
Flere medier skriver at 44-åringen benyttet tre ulike kjøretøy i angrepet.
Blant annet skal han ha knivstukket en kvinne og stjålet bilen hennes, ifølge politiets innledende etterforskning. Han skal så ha kjørt på folk, før han stjal enda en bil og fortsatte.
Saken etterforskes som et terrorangrep. Ifølge politiet kom mannen fra Hebron på den okkuperte Vestbredden.