Kulturdirektoratet beklager overfor Nicolai Tangen

Kulturdirektoratet har sendt en beklagelse til oljefondsjef Nicolai Tangen etter at de lot en journalist lese boka hans før den kom ut.

Utgivelsen av boka til oljefondsjef Nicolai Tangen måtte framskyndes etter at Kulturdirektoratet lot en journalist få innsyn i manuset. Nå beklager departementet.
Publisert

– Vi har stor forståelse for at vår beslutning om innsyn i det upubliserte manuset har hatt negative konsekvenser for dere. Det har aldri vært vår intensjon, og vi ønsker derfor å beklage de ulempene vår innsynsbehandling har hatt for utgivelse av boken, skriver Kulturdirektoratet i brevet som er signert konstituert direktør Yngve Seierstad Stokke, ifølge VG.

Forlaget Kagge raste etter at direktoratet i slutten av juli ga nettavisen E24 innsyn i Tangens upubliserte bok «Alt jeg har lært om ledelse». Saken førte til at utgivelsen av boka måtte framskyndes.

Tangen sier til VG at han setter pris på beklagelsen.