Kontroll på mistenkt etter mulig knivstikking i Steinkjer
Politiet rykket fredag ettermiddag ut med flere patruljer til en mulig knivstikking i Steinkjer i Trøndelag.
Siste
-
Europarådet: Beslutning om Jaglands immunitet i neste uke
-
Norge er nest største importør av tysk forsvarsmateriell
-
Solberg tar sterkt avstand fra Børge Brendes Epstein-kontakt
-
Flere medier: Riksadvokaten varslet FBI om unge kvinner ved Rød-Larsens tankesmie
-
Britisk politi ransaker eiendommer i Peter Mandelson-etterforskning
I 17.30-tiden fredag formiddag fikk politiet melding om at en person skulle være skadet med kniv i nærheten av Steinkjer stasjon. De kom raskt i kontakt med den fornærmede, skrev operasjonsleder Wenche Johnsen i Trøndelag politidistrikt i politiloggen.
Etter kort tid fikk politiet kontroll på en mistenkt mann i 20-årene, skriver Steinkjer24. Mannen er kjent for politiet fra før, ifølge politiet.
Politiet sier til avisen at hendelsen skal ha skjedd utendørs, men at de ikke har helt klarhet i hva som faktisk har skjedd. De søkte i området rundt stasjonen etter gjenstander.
– Det er grunn til å tro at noen har blitt skadet med en skarp gjenstand, sa innsatsleder Olav Strid.
Den fornærmede er en mann i slutten av tenårene, skriver avisa.
Politiet meldte om hendelsen klokken 17.48 fredag ettermiddag.