Norge
Kontorbygg i Oslo solgt for milliardbeløp
Schage selger kontorbygget Stortorvet 7 til KLP for en brutto eiendomsverdi på 2,5 milliarder kroner.
Det skriver Colliers group i en pressemelding, der bygget beskrives som ikonisk og prisbelønt.
Salget er ifølge pressemeldingen den største transaksjonen av en enkelt eiendom i Norge siden 2020.
Salgsprisen tilsvarer omtrent summen Schage har brukt på eiendommen selv, skriver Finansavisen. Bygget ble kjøpt for 900 millioner kroner, og ombyggingen har kostet rundt 1,6 milliarder kroner,
Eiendommen er på 32.700 kvadratmeter, og er et knutepunkt mellom Karl Johans gate, Nedre Slottsgate og Grensen. Bygget består av fem bygninger som er koblet sammen.
– Vi er svært fornøyde med å ha gjennomført Schage sin største transaksjon av et enkelt bygg noensinne, sier Matilda Vinje, administrerende direktør i Schage.
– Stortorvet 7 vil bli en av de største og flotteste eiendommene til KLP. Bygget passer oss perfekt, og styrker vår eiendomsportefølje, sier Gunnar Gjørtz, administrerende direktør i KLP.
juleideer fra kreative ideer