Komiker-duoen klar for nye oppdrag: - Lite gjennomtenkt
Mikkel Niva og Herman Flesvig er klar for sin andre sesong av det populære reiseprogrammet.
Denne artikkelen ble først publisert av Kampanje.com
For to år siden fikk vi følge Mikkel Niva og Herman Flesvig, på tur rundt i Europa, i NRK-programmet «Oppdrag Europa». Det litt annerledes reiseprogrammet ble raskt en hit og flere av epsiodene tippet millionen i seertall.
Om en snau måned er duoen tilbake på skjermen med sin andre sesong, hvor det blant annet loves magedans i Tyrkia, butlerskole i Nederland og maskulinitetscamp i England.
- Det har vært lite «nei» og mye «ja» denne sesongen. Litt vel mye «ja», kanskje? sier Niva, i en pressemelding.
Flesvig kommer med et eksempel:
- Å takke ja til spraytan var ganske lite gjennomtenkt med tanke på ulike jobber som ventet på oss da vi kom hjem. Det er jo begrenset hvor stilig det er å levere i barnehagen når det ser ut som du kommer rett ut av en fitness-konkurranse i Halden. Jeg har fortsatt gule tånegler, så jeg blir lite å se barbeint i sommer.
Hver reise kommer med et nytt oppdrag for Niva og Flesvig, som denne gang tar turen til Tyrkia, Grønland, Nederland, England, Italia og Portugal.
Sesong to har premiere på NRK torsdag 16. juli, og produseres av produksjonsselskapet Nexiko for NRK.