Kinesisk kvinne reddet etter å ha skrevet nødmelding med blod
En kvinne som ble stengt inne på et rom da døren gikk i vranglås, ble reddet etter at hun skrev en nødmelding med blod på en pute og kastet den gjennom vinduet.
Annonse
Kvinnen skulle gjøre rent på et gjestehus og gikk inn på et av rommene uten å ta med seg telefonen. På grunn av en ødelagt lås var det umulig å åpne døren fra innsiden. Det var verken mat, vann eller toalett i rommet.
Etter flere mislykkede forsøk på å komme seg ut, bet kvinnen seg i fingeren og brukte blodet til å skrive tallene 110 og 625 – nødnummeret og romnummeret – på en pute. Hun kastet puten ut av vinduet, og et bud som leverte mat, så beskjeden varslet politiet.
Etter 30 timer kunne kvinnen endelig reddes ut. De lokale myndighetene belønnet matbudet med 3000 yuan – rundt 4.250 kroner – for hans rolle i å redde kvinnen.
(©NTB)