Kamelen tiltalt for stagedive-ulykke
Rapartisten Marcus Mosele, mest kjent under artistnavnet Kamelen, er tiltalt etter at en tilskuer ble skadet da Kamelen hoppet ned i publikum.
Siste
-
Nå kan det bli krav om at alle ladestasjoner skal ta bankkort
-
Israels forsvarssjef sier tilbaketrekningslinjen er en «ny grense»
-
Rottebonanza på kjent julemarked i Oslo: – Positivt overrasket over håndteringen
-
Betydelige skader etter vannlekkasje i Louvre-museet
-
Mann i 30-årene pågrepet etter brann i Vestby – siktet for å ha tent på
Mosele er tiltalt for kroppsskade, bekrefter politiadvokat Jan Eirik Arvesen i Sørøst politidistrikt overfor NRK.
Hendelsen skjedde under en konsert på Stavkroa i Hemsedal i mars 2024. Da skal artisten ha hoppet fra nesten 3 meters høyde.
– Fornærmede sto i publikum, gikk i bakken og fikk et brudd i nakken, opplyser politiadvokat Arvesen i en epost til NRK.
Ifølge Moseles forsvarer, Jørgen Riple, opplever Mosele at politiet er ute etter ham.
– Jeg tror nok at min klient oppfatter at grunnen til at det er tatt ut en tiltale nå, er fordi dette gjelder ham, sier Riple.
Politiadvokaten opplyser at politiet etterstreber å ha en objektiv tilnærming til alle saken.
– Det presiseres at Mosele har rett til å anses uskyldig inntil det motsatte er bevist, men påtalemyndigheten mener altså det er riktig å reise tiltale her, skriver Arvesen.
juleideer fra kreative ideer