Norge
Kaja (26) omkom i skredulykke
– En ufattelig tragedie har nok en gang rammet en familie som knapt har kommet seg etter sorgen fra forrige tap.
Det var 26 år gamle Kaja Brattli Gundersen som mistet livet i skredulykken i Finnvikdalen i Troms mandag kveld, opplyser politiet.
Pårørende er orientert om at navnet frigis.
26-åringen var opprinnelig fra Bardu, men bosatt Tromsø.
– En ufattelig tragedie
Sommeren 2020 døde Kaja Brattli Gundersens tvillingsøster, Kine Brattli Gundersen (22), i en drukningsulykke i Salangselva.
– En ufattelig tragedie har nok en gang rammet en familie som knapt har kommet seg etter sorgen fra forrige tap. Vi håper på forståelse fra media for at dette er en familie som har behov for å ta vare på hverandre og få sørge i fred, og at familien ikke ønsker å gi ytterligere kommentarer, opplyser familiens talsperson Ronn S. Olsen.
Bardu kommune har satt krisestab etter hendelsen.
– Dette er så tragisk at jeg ikke finner ord, sier ordfører Toralf Heimdal til Nordlys.
På tur med hunden
Også Tromsø kommune og Sortland kommune har satt krisestab som følge av hendelsen. Ifølge Bladet Vesterålen er det en forbindelse mellom avdøde og personer i Vesterålen.
Gundersen ble funnet av en politihund mandag kveld. Hun var på tur med hunden sin mandag ettermiddag da hun ble tatt av et skred.
Gundersen ble funnet rundt klokken 22, opplyste politiet til NTB mandag kveld.
Rundt 50 personer fra politiet, brannvesenet og ambulansetjenesten, samt frivillige organisasjoner deltok i søket.
juleideer fra kreative ideer