Politikk
Joe Biden med glemselsglipp i nyttårsintervju
Kona Jill Biden måtte steppe inn.
Under årets nyttårsintervju tullet USAs president Joe Biden det til da han ble spurt om hva slags mat han liker.
Førstedamen Jill Biden måtte minne ektemannen på at han liker iskrem, skriver New York Post.
Dette har han blitt latterliggjort i sosiale medier for.
«Jeg er nysgjerrig på hva slags mat du har spist de siste dagene», ble Biden spurt under en nyttårssending.
– Vel, jeg har spist alt som har blitt satt foran meg. Men jeg har spist pasta, som jeg elsker. Jeg har spist mye kylling, kylling med parmesan, jeg har i grunnen bare spist italiensk mat, begynte Biden.
Førstedamen, som satt sammen med Biden under intervjuet, avbrøt presidenten for å minne ektemannen på «iskrem».
– Og iskrem, iskrem med sjokoladebiter, la Biden til.
Se video: Hånes på det groveste
«Dette er en farse på dette tidspunktet, seriøst??» skriver en bruker på X.
«Alle de vanskelige spørsmålene!» legger en annen til.
Biden, som kjemper for en ny periode ved presidentvalget neste år, har ikke gitt noen intervjuer til avisreportere i løpet av sin nesten tre år lange presidentperiode, samtidig som meningsmålinger viser at det er bred offentlig bekymring for Bidens mentale kapasitet.
Biden vil bli 86 år hvis han sitter en eventuell hel ny presidentperiode.
Journalister i Det hvite hus har lagt merke til at presidentfruens tilstedeværelse ofte holder ektemannen på sporet, og at det er svært få spontane spørsmål og svar på planen når hun er sammen med ham, skriver New York Post.