Ishockey: Norge slått klart av Slovakia
Norges ishockeyherrer fikk en pangåpning på bortekampen mot Slovakia i den europeiske nasjonscupen, men tapte 4-7.
Siste
-
Aleesami revansjerte tabbe – 1-1 til pause for sykdomsrammet Bodø/Glimt
-
Hamas-topp: Åpen for fredsbevarende styrke langs Gazas grense til Israel
-
Stor oljelekkasje i delstaten utenfor Berlin
-
Die Welt: – Trump har rett
-
Machado på vei i fly til Norge – skal hilse fra Grand Hotel i natt, ifølge datteren
Det ble en tøff test mot en sterk nasjon som Norge også skal møte i VM til våren.
Norge hang brukbart med og tente håpet med redusering til 4-6 i starten av tredje periode, men Oliver Okuliars 7-4-mål punkterte kampen.
Det hadde startet på særdeles godt vis for Norge. Bare 23 sekunder var spilt da Andreas Martinsen var offensivt framme på en løs puck, plukket opp sin egen retur og satte inn 1-0.
Deretter ble det en fase hvor slovakene hadde pucken mye og klarte å finne rom i Norges bakre rekker. Martin Fasko-Rudas og Filip Krivosik (i overtall) snudde kampen på kort tid.
Thomas Olsen utlignet etter kvarteret, men Krivosik gjorde sitt andre mål for dagen og sørget for 3-2-ledelse til første pause.
I midtperioden ble Norge straffet i undertall igjen, og dessuten scoret slovakene 6-2-målet selv om nordmennene var i overtall.
Håvard Salsten reduserte til 3-6, mens Max Krogdahl sto bak 4-6.
Torsdag skal Norge møte Latvia samme sted.