Innbruddstyver brøt seg inn hos eldre beboere i Lillestrøm kommune

Tyver fikk med seg gull og kontanter da de brøt seg inn i to boliger på Skjetten og Skedsmokorset lørdag.

Publisert Sist oppdatert

Det er eldre mennesker som bor i begge de to leilighetene hvor tyvene har tatt seg inn, ifølge politiet.

Ytterdør er brutt opp med brekkjern, og gull og kontanter er stjålet, ifølge Øst politidistrikt. De mener det er grunn til å se innbruddene i sammenheng.

– Begge innbruddene har samme modus og det antas at det er samme gjerningspersoner. Politiet ber folk være oppmerksomme også på dagtid. Ser man personer som virker mistenkelig, så ring politiet, skriver operasjonsleder Ronne Hellerud Samuelsen på presseklienten.

Det er uvisst om innbruddene kan settes i sammenheng med innbrudd i Drøbak, rundt 5 mil lenger sør, fredag kveld. Der ble minst to eneboliger og en gullsmedforretning utsatt for innbrudd eller innbruddsforsøk i løpet av få timer.

Politiet har gjennomført åstedsundersøkelse og har opprettet sak.

Begge leilighetene ligger i en blokk eller flermannsbolig. Ifølge politiet har innbruddet på Skedsmokorset trolig funnet sted i løpet av dagen/formiddagen lørdag.