Norge

Innbrudd og tyverier i Trondheim i natt – to personer pågrepet

Natt til torsdag var det innbrudd og tyverier i tre boliger i områdene Grillstad- og Ranheimsfjæra øst i Trondheim. To personer er pågrepet.

Publisert Sist oppdatert

Ifølge politiet er det blant annet stjålet en bil, samt en sykkel til en anslått verdi av 70.000 kroner.

– Det ser ut som det har vært et raid. Vi driver og nøster litt i dette og håper at video fra området skal gi oss noe. Dette er en prioritert sak som vi jobber med utover dagen, sier operasjonsleder Ketil Stene i Trøndelag politidistrikt til Nidaros.

Senere torsdag ble to personer pågrepet.

– I forbindelse med innbruddene ble det stjålet et kjøretøy. Denne ble gjenfunnet ved Bispehaugen skole. To personer er knyttet til bilen og er besluttet pågrepet, skriver operasjonsleder Christopher James White i politiloggen.

Beboere i området har vært plaget av tyverier også de siste dagene.

– I går ble det meldt om et innbrudd fra den ene adressen. Vi fikk også inn en anmeldelse fra en annen av adressene, tilføyer Stene.

Til Adresseavisen sier Ketil Stene at det naturlig å se innbruddene og tyveriene i sammenheng.