Hevder sjåfører jukser seg til førerkort
– Dokumentasjon som beviser at reelle fasitsvar er på avveie.
Denne artikkelen ble først publisert av Broom.no
Kan vi stole på at alle som ferdes på norske veier har den kunnskapen som kreves for å få førerkort?
– Nei, mener nyhetsavisen Klar Tale, som i en artikkel avdekker det de mener er direkte juks med teoriprøver.
I «Sjåførenes skjulte snarvei til førerkortet» viser Klar Tale hvordan yrkessjåfører har bestått teoriprøver basert på fasiter fra Statens vegvesen som er på avveie.
Dette førerkortet fikk sjåføren utvist fra Norge
– Jobber som yrkessjåfører
Blant annet betaler personer bakmenn for å se reelle fasiter. Ved å memorere ett ord i spørsmål og ett ord i riktig svar av fasiten, holder dette til å bestå på Vegvesenets teoriprøver.
– Vi har dokumentasjon som beviser at reelle fasitsvar er på avveie. Sjåfører kjøper tilgang til riktige svar og består prøvene basert på den effektive juksemetoden. Nå jobber de som yrkessjåfører, og har bestått teoriprøver uten å kunne teorien.
Det sier Berit B. Njarga, redaktør i Klar Tale, i en pressemelding.
Dette førerkortet fikk kontrollørene til å stusse.
Ikke kjent for Vegvesenet
– Våre funn er alvorlige. Dette kan være farlig, både for andre trafikanter og for sjåførene selv. Klar Tales arbeid med artikkelen viser både at riktige svar til teoriprøver er lette å få tak i, og at utformingen av prøvene bidrar til å gjøre denne typen juks enkelt. Nå forventer vi at myndighetene tar tak i problemet, sier Njarga.
Statens vegvesen sier til Klar Tale at de ikke kjente til denne juksemetoden fra før. Noe av bakgrunnen for at enkelte benytter metoden, er at teoriprøver for yrkessjåfører må skje på norsk. Uten å kunne språket godt, klarer sjåførene likevel å bestå på prøvene.
– Dette vil i praksis si at disse yrkessjåførene ikke har gode norskkunnskaper, og antakelig heller ikke har kompetansen de trenger for å være sjåfører av tyngre kjøretøy, sier Njarga.
Betydelig trafikkfare
Vegvesenet har tidligere uttalt at sjåfører som tar førerkort basert på juks kan utgjøre en betydelig trafikkfare. Det sa de i sitt høringsbrev om en ny regel om karantene for juks, som ble innført i 2019. Da antok Statens vegvesen og politikerne at en lang karantene ville virke avskrekkende for den som vurderer å jukse.
– Våre funn tilser at denne ordningen med karantene ikke har vært nok for å stoppe alvorlig juks. Vi mener flere tiltak må til, og at Vegvesenet må tenke nytt rundt sitt arbeid med teoriprøvene for å stoppe juks, sier Njarga.
juleideer fra kreative ideer