Hermstad innrømmer: Har ikke helt fått gjennom nasjonalt månedskort
Natt til onsdag skrøt MDG av at de hadde fått gjennom sitt viktigste valgløfte: Nasjonalt månedskort fra 2027. Onsdag ettermiddag er de litt spakere i tonen.
Annonse
Siste
-
Ny studie av isbjørnene på Svalbard: – Noe helt annet enn vi hadde forventet, sier forsker
-
Mann døde i ulykke med hjullaster i Vestland
-
Én død og 14 skadet i eksplosjon i iransk havneby
-
Brende spiste middag med Epstein i 2018
-
Epstein-anklagere sier overgripere fortsatt beskyttes, mens de selv identifiseres
– Det er et mål om å få det til. Vi kan aldri si hundre prosent sikkert at det skjer, sier MDG-leder Arild Hermstad til Aftenposten.
I budsjettet som ble vedtatt natt til onsdag, heter det at det skal utredes om det er mulig med et nasjonalt månedskort – og det er hele tre modeller som skal utredes.
– Vi føler oss ganske sikre på at noe som er forholdsvis nære det vi ønsker oss, kan komme på plass i 2027, sier Hermstad videre.
Dermed går han likevel ikke helt bort fra nestleder Ingrid Lilands uttalelse natt til onsdag, der hun slo fast at månedskortet skal innføres fra 2027.
(©NTB)