Politikk

Helseministeren besøker sykehus i Hammerfest og Tromsø

I forbindelse med den pågående prosessen i Helse nord skal helseminister Ingvild Kjerkol (Ap) besøke sykehus i Hammerfest og Tromsø torsdag og fredag.

Helse- og omsorgsminister Ingvild Kjerkol (Ap) skal i møter med ledelsen og tillitsvalgte ved Hammerfest sykehus og Universitetssykehuset i Tromsø i starten av februar. Foto: Javad Parsa / NTB

Besøket til Hammerfest sykehus var først planlagt tirsdag 30. januar, men på grunn av uværet i nord er det utsatt til torsdag 1. februar.

Statsråden skal etter planen få en orientering og omvisning på det akuttmedisinske tilbudet ved sykehuset, samt ha et møte med ledelsen og tillitsvalgte.

Fredag 2. februar går besøket videre til Universitetssykehuset i Tromsø. Der skal Kjerkol blant annet besøke de nåværende lokalene som huser tilbud som skal legges til det nye hovedbygget Åsgård.