Norge

Frps Morten Wold tilbake på Stortinget

Etter å ha hatt permisjon siden påske da han ble tatt for fyllekjøring, er Frps stortingsrepresentant Morten Wold tilbake på Stortinget.

Publisert

Wold trakk seg som første visepresident på Stortinget og ble innvilget permisjon etter å ha innrømmet alkoholproblemer, men nå er han tilbake bekrefter han overfor NRK.

Han ønsker ikke å kommentere saken noe utover det.

I en pressemelding skrev stortingsrepresentanten fra Buskerud at han over tid har hatt utfordringer, og at han har gjort alvorlige feil.

Morten Wold ble valgt inn på Stortinget for Frp i Buskerud i 2013. Siden 2017 har han sittet i presidentskapet, både som andre, tredje og første visepresident.

Wold ble i påsken stoppet av politiet på E18 ved Sandvika og blåste til over lovlig verdi. Politiet har tidligere opplyst til NRK at det blir et rettsmøte i løpet av juni. Wolds forvarer John Christian Elden har sagt at de ønsker saken til pådømmelse så raskt som mulig.