Politikk
Fredrik Solvang svarer Tina Bru på kritikken: – Sutrer
Nå varsles det «oppvasksending».
Før pinsen kritiserte Tina Bru i Høyres egen podkast Stortingsrestauranten, NRKs Debatten og programleder Fredrik Solvang.
– Debatten er rigget for å vise at politikere er ganske dumme og ikke vet hva vi snakker om. Dette er sterke ord, men en del av meg føler at jeg bidrar til politikerforakt ved å gå i Debatten, sa Bru i podkasten.
Nå svarer Fredrik Solvang på kritikken i et intervju med Dagbladet og kaller det for «sutring».
Se video: – Jeg har ligget med mange menn
«Er du økonom?»
Bru er Høyres finanspolitiske talsperson og var på Debatten tidligere denne måneden i forbindelse med revidert nasjonalbudsjett. Hun debatterte mot to økonomer som mener Norge kunne brukt langt mer penger uten at det vil føre til økt rente.
Da Høyre-politikeren gikk i rette med økonomene, ble hun avbrutt av Solvang som spurte henne om hun var økonom. Også dette reagerte hun på.
Solvang mener Brus reaksjon er sutring:
– Det er krevende at et spørsmål som har til hensikt å få fram saklige svar blir møtt med sutring over at spørsmålet i det hele tatt stilles og beskyldninger om at man bare vil få henne til å se dum ut, sier han til Dagbladet.
Solvang blir podkast-gjest
Bru mener Solvang tar kritikken personlig når hun ser svarene han har gitt til Dagbladet.
– Dette var bare et hjertesukk, fordi jeg tidvis synes det legges opp til i overkant mye kjekling, polarisering i begge retninger og sendinger som favoriserer de som er best til å spissformulere seg eller har de mest ytterliggående standpunktene, sier hun.
Nå varsler de oppvasksending i Høyre-podkasten når Fredrik Solvang blir neste gjest.