Forskere har analysert Hitlers DNA
En gruppe forskere, deriblant danske forskere fra universitetet i Aarhus, har kartlagt deler av Adolf Hitlers DNA.
Siste
-
Kortene haglet i sjelden Real Madrid-smell – ikke skjedd på åtte år
-
Norsk hjelpearbeider skadet i dødsulykke i Zimbabwe
-
Mennesker og ulver kan ha bodd sammen på svensk øy
-
Flere døde etter å ha blitt tatt av bølger på Tenerife
-
Kan bli skjenkestopp under Norges nattkamper i VM – Frp vil ha unntak fra loven
Et dokumentarteam fra britiske Channel 4 ba en gruppe internasjonale forskere om å undersøke et stykke blodflekket stoff fra sofaen hvor den tyske lederen satt da han skjøt seg selv i 1945. Det skriver universitetet i Aarhus i en pressemelding.
Forskerne har gjennomført en gentest som undersøker genetiske varianter som kan øke sannsynligheten for å utvikle flere psykiske lidelser. Her scorer Hitler i øverste prosentilen for autisme, schizofreni og bipolar lidelse.
Professor Ditte Demontis ved universitetet i Aarhus understreker at man ikke kan bruke resultatene til å diagnostisere Hitler.
I forbindelse med dokumentaren har forskere funnet ut at det er sannsynlig at Adolf Hitler hadde Kallmanns syndrom. Det er en sjelden hormonell forstyrrelse som hemmer pubertetsutvikling.
Forskernes undersøkelser avviser også myter om at Hitler hadde jødisk opphav, ifølge universitetet.