Verden

Flypassasjerer oversvømt av mark i luften: – De vred seg rundt på setet

En flyvning med selskapet Delta fra Amsterdam til Detroit i USA var fylt med uønskede blindpassasjerer.

Illustrasjonsbilde av at et fly fra Delta-airlines parkert på flyplass.
Publisert Sist oppdatert

Forferdede passasjerer oppdaget plutselig at mark falt ned på dem fra hattehyllen få timer etter starten på flyturen.

Marken hadde infisert og tatt bolig i en fisk som som en passasjer oppbevarte i håndbagasjen sin, skriver The Independent.

«Virkelig herlig å være 2 timer inn i en 8 timers @Delta til Amsterdam og finne ut at det er råtten fisk og mark som haiker en tur med oss», skriver en passasjer med navnet Kelce i et innlegg på X.

Flyet ble til slutt omdirigert og måtte returnere til Schiphol-flyplass utenfor Amsterdam.

Se video: Sterke inntrykk: Pilot rett før flystyrt: – Vi har mistet begge motorene

Ble brent

Kelce forteller i et intervju at passasjeren som eide bagasjen og var ansvarlig for hendelsen ble arrestert. Bagasjen ble så videre tatt hånd om for å bli brent.

Den uønskede hendelsen fikk stor oppmerksomhet på sosiale medier, flere hevdet å ha vært vitne til det hele.

«Familien min og jeg satt på raden rett foran larvene. Damen rett bak oss fortalte flyvertinnene at larvene falt på hodet hennes. Jeg snudde meg rundt, og de vred seg rundt på setet». skrev en påstått passasjer.

Passasjeren og resten av familien skal ha blitt flyttet lenger frem i flyet, og fisken skal ha blitt pakket inn i avispapir.

«Veldig ekkelt. Denne fyren ødela bokstavelig talt reisen til hundrevis av mennesker», legger passasjeren til.

Plaster på såret

En annen bruker forteller at de måtte vente en ekstra dag på en ny flyvning med et annet flyselskap.

Ifølge Kelce ga flyselskapet de reisende 8000 gratis reisepoeng, kompensasjon for hotellrom og matutlegg om de ble forsinket over natten.

Flyet ble deretter tatt ut av drift for en grundig rengjøring.