Norge
Flere skolebarn var tett på eksplosjonen i Øygarden
Elevene på Foldnes skule i Øygarden kommune har fått oppfølging etter at flere var tett på den dramatiske eksplosjonen i et bolighus i området tirsdag ettermiddag.
– I går var vi i kontakt med politiet og fikk avklart at vi kunne la elevene få gå hjem. I dag ble det som skjedde tatt opp i noe varierende grad i klassene ved skolestart. Helsesykepleier har vært tilgjengelig i dag, og vil være det også på torsdag og eventuelt fredag, sier rektor Espen Hanuren i en pressemelding fra Øygarden kommune.
Én person døde og to ble skadet i en eksplosjon og brann i et boligkompleks på Foldnes, et boligfelt i Straume i Øygarden kommune, i 13.30-tiden tirsdag. De fire leilighetene er nedbrent.
Den avdøde var trolig en mannlig beboer i 20-årene, men dette er ikke bekreftet av politiet.
– Politiets kriminalteknikere jobber nå på åstedet. Avdøde ble i formiddag hentet ut fra branntomten og blir fraktet til Gades institutt for obduksjon og identifisering. Obduksjon er planlagt gjennomført torsdag, skriver Vest politidistrikt i en pressemelding.
De to skadede var en annen beboer og en ambulansearbeider som hadde rykket ut til stedet for å få kontakt med beboeren i 20-årene. Deres skadeomfang er ikke kjent.
Ingen er siktet eller mistenkt i saken, men en av politiets hypoteser er at det kan være en villet handling.