Verden

Flere såret i skyting ved skole i Tyrkia

Minst elleve mennesker ble såret i en skyteepisode utenfor en videregående skole vest i Tyrkia i morges.

Det har blitt løsnet ved en skole i Tyrkia.
Publisert Sist oppdatert
SE SISTE NYHETSVIDEO

Skytingen skjedde ved en videregående skole i byen Turgutlu i Manisa-provinsen.

Flere av de sårede er elever ved skolen. Flere er sendt til sykehus, og tilstanden skal være alvorlig for minst to av de sårede, melder TV-kanalen NTV.

Den antatte gjerningspersonen flyktet fra stedet, men ble pågrepet kort tid etter. Personen er ifølge tyrkiske medier en elev ved skolen. Motivet for skytingen er ikke kjent.

Foreldre pågrepet

– Elleve elever ble såret, to av dem alvorlig. Den mindreårige som utførte angrepet, ble fort pågrepet, skriver landets justisminister Akin Gurlek på meldingstjenesten X.

Også den siktedes foreldre og den ene bestefaren ble pågrepet av politiets etterforskere.

– Hvordan våpenet endte i hendene på en mindreårig, hvordan det ble oppbevart og beskyldninger om mobbing i forkant av hendelsen er blant det etterforskningen vil ta opp, skriver Gurlek.

To tidligere

Skoleskytingen tirsdag skjedde fem måneder etter at en 14-åring åpnet ild på en skole i den sørlige provinsen Kahramanmaras der en lærer og ni elever i 10–11-årsalderen ble drept. Eleven døde selv under angrepet.

Dagen før hadde en annen tenåring skutt og såret 16 mennesker på en videregående skole i Sanliurfa-provinsen før han tok sitt eget liv da politiet ville pågripe ham.