Verden

Flåttbitt skal ha endt med avkutting av penis, skriver medier

En tsjekkisk prest skal ha fått uante konsekvenser som følge av et flåttbitt.

Tsjekkiske medier skriver at et flåttbitt skal ha ført til en hjernebetennelse og psykose som gjorde så mannen endte opp uten penis. Dette er et illustrasjonsbilde.
Publisert Sist oppdatert

Det var i november i fjor at en prest skal ha blitt funnet uten penis på en prestegård i Tsjekkia. Funnet skal ha blitt gjort etter at en ordfører i en landsby i den tsjekkiske regionen Syd-Böhmen meldte presten savnet etter at han ikke møtte opp til en avtale. Det skal ha vært ambulansepersonell som fant presten.

Det skriver flere medier, deriblant Dagbladet , Daily Mail og New York Post.

Ifølge førstnevnte, som viser til den tsjekkiske avisen Novinka, bekrefter helsepersonell at presten hadde fått en infeksjon i hjernen og ryggmargen forårsaket av TBE-virus som følge av et flåttbitt.

Det hele skal ha gitt presten hjernebetennelse og ført ham inn i en psykotisk tilstand. Det var i denne tilstanden presten skal ha kuttet av sin egen penis, skriver Dagbladet, og viser til den tsjekkiske avisa.

Politiet i regionen tror ikke det har skjedd noe straffbart i forbindelse med situasjonen. Presten skal nå være ved bevissthet, men fortsatt være innlagt på sykehuset.