Fire turister savnet etter at turistbåt forliste i Indonesia

Elleve personer var om bord da en turistbåt sank utenfor øya Padar i Indonesia fredag. En spansk mann og tre av barna hans er savnet.

Publisert

Mannens ektefelle og én av døtrene deres var blant sju personer som ble reddet, opplyser redningsmannskaper til AFP lørdag. Fire besetningsmedlemmer og en guide ble også reddet.

Søket fortsatte lørdag etter de fire gjenværende passasjerene – en far, to gutter og en jente.

Det er funnet vrakdeler og deler av fartøyets skrog nær der båten gikk ned, sier koordinator for søket, Fathur Rahman, i en uttalelse til AFP.

Søket utenfor Padar ble imidlertid hemmet av vanskelige vær- og havforhold, med sterke strømmer og bølger på opptil 1,5 meter, ifølge Rahman.

Øya ble stengt for besøkende på grunn av ekstreme værforhold.

Havnemyndigheten i Labuan Bajo tilskriver forliset høye bølger på opptil tre meter, ifølge nyhetsbyrået Antara.

– Dette gjorde det vanskelig for oss å gjennomføre det første søket, sier havnemyndighetssjef Stephanus Risdiyanto til byrået.