Norge
Fire siktede varetektsfengslet etter skyting på Skjetten
Fire av de åtte som er siktet etter at det ble skutt med hagle mot en bolig på Skjetten for en uke siden, er nå varetektsfengslet, opplyser politiet til NRK.
Alle de åtte er siktet for grov ulovlig befatning med skytevåpen. Tre av dem var allerede varetektsfengslet.
Politiet har kontroll på alle som befant seg på stedet, men utelukker ikke at de kan komme til å pågripe flere personer i saken, sier politiadvokat Silje Haugerstuen Bergsholm til NRK.
De åtte mennene som er siktet i saken, er i 20- og 30-årene. Sju av dem er norske statsborgere, den siste er svensk.
Hendelsen skjedde ved 4-tiden natt til torsdag 23. april. Det ble skutt med hagle mot døren til en bolig på skjetten i Lillestrøm kommune, og det var en familie med mindreårige i boligen da det skjedde.
Det var familien som meldte fra til politiet. I forkant hadde de mottatt trusler, men ingen personer ble skadet.
En av de siktede i saken, en mann i 30-årene, var etterlyst av politiet etter at han i mars ble dømt til forvaring for en brutal kidnapping i Kongsvinger i desember 2023, skriver Romerikes Blad.