Fire personer utsatt for giftig gass ved tråler i Tromsø
Fire personer ble eksponert for den giftige gassen ammoniakk etter en gasslekkasje på en norsk tråler i Tromsø onsdag morgen. Lekkasjen er stanset.
Annonse
Siste
-
Dommer blokkerer Trumps bruk av nasjonalgarden i Los Angeles
-
Norges største solcelleleverandør konkurs – 65 ansatte rammes
-
– Tre personer ble drept i ukrainsk angrep i Kherson
-
Zelenskyj sier Ukraina skal diskutere fredsplanen med USA i dag
-
USA hiver ut den forrige administrasjonens skrifttype – ikke seriøs nok
Gassen skal ha lekket fra maskinrommet på en båt som ligger ved kai ved Tromsøterminalen, ifølge operasjonsleder Christian Andreassen i Troms politidistrikt.
Fire personer fra mannskapet ble eksponert for gassen og kjørt til sykehus for undersøkelser.
– Sikkerhetssonen rundt båten er tatt ned og det ansees ikke lengre å være en risiko for eksponering, skriver Andreassen.
– Det pågår ventilering av fartøyet. Så snart forholdene tillater det vil vi iverksette etterforskning for å finne årsaken til lekkasjen, skriver han videre.
Det skal ha vært et mannskap på 22 personer om bord, ifølge politiet. De meldte om lekkasjen klokken 8.09 onsdag morgen.
(©NTB)
juleideer fra kreative ideer