Fire personer skadet i gasslekkasjen i Moss

Fire personer ble skadet i en gasslekkasje i Moss. En av dem ble fraktet til sykehus med lettere skader, melder NRK. Brannvesenet jobber med å tømme tanken.

Publisert Sist oppdatert

– Det er snakk om skadelig mengde gass, sier politiets operasjonsleder Melissa Krag Mørch til kanalen.

De andre tre ble undersøkt av helsepersonell på stedet.

Fredag ettermiddag ble et område i Moss evakuert etter en gasslekkasje fra en propantank under bakken.

Rett før klokken 19.30 opplyste politiet at kommunen tar over sperringene, og at brannvesenet jobber videre med tømming av tanken.

– Siste rest av gass vil etter hvert bli faklet, det vil si at gassen blir satt fyr på under kontroll av brannvesenet, skriver operasjonsleder Håkon Hatlen i politiloggen.

En sikkerhetssone på 300 meter ble først opprettet, men klokken 15 ble den redusert til 100 meter. Samtidig ble E6 åpnet igjen, og de evakuerte fikk returnere hjem.