Fem nye mistenkte er pågrepet etter Louvre-kuppet, ifølge fransk radio

Fem nye personer er pågrepet av politiet etter juvelranet fra Louvre-museet 19. oktober, ifølge den franske radiokanalen RTL.

Dette fotografiet viser «parure de la reine Marie-Amelie et de la Reine Hortense» (smykkesett av dronning Marie-Amelie og dronning Hortense) utstilt på Apollons galleri 14. januar 2020 på Louvre-museet i Paris etter at galleriet ble gjenåpnet etter ti måneder med renovering. Tyver raidet Louvre-museet i Paris midt på lyse dagen 19. oktober 2025, og brukte bare syv minutter på å få tak i noen av Frankrikes uvurderlige kronjuveler, men mistet en edelstensbesatt krone da de flyktet.
Publisert Sist oppdatert

Den franske TV-kanalen BMF meldte for kort tid siden at én person var pågrepet, mens det ifølge RTL altså dreier seg om fem personer.

Søndag 19. oktober ble ni svært verdifulle smykker stjålet mens det verdensberømte museet i Paris var åpent.