Færre husholdninger venter lavere boliglånsrente det neste året
Flere har gått fra å vente rentekutt til å tro på høyere boliglånsrente det neste året, viser NBBLs Boligmarkedsbarometer.
Annonse
Siste
-
Tre menn dømt til fengsel for «pedojakt» i Haugesund
-
Nvidia omsatte for 68,1 milliarder dollar i forrige kvartal – slo forventningene
-
Datainnbruddet hos Telia: Vergefullmakter, arbeidskontrakter og pass ligger ute
-
Myndighetene i Florida innleder etterforskning av skytingen på Cuba
-
Føderal dommer: Trump-administrasjonens deportasjoner til tredjeland ulovlig
– Konsumpriseveksten var høyere enn forventet i januar, og nyheten har trolig fått mange til å tvile på videre rentenedgang. Det er tydelig at mange kjenner renteendringer direkte på egen økonomi, sier Hilde Midsem, sjeføkonom i NBBL, i en pressemelding.
Flere venter lavere boliglånsrente de neste tolv månedene, og andelen falt fra 45 prosent i januar til 25 prosent i februar. I tillegg øker andelen som venter høyere renter, fra 23 til 34 prosent, mens 41 prosent tror renten forbli uendret.
Forventningene til boligprisene har ikke endret seg, og det er fortsatt på et høyt nivå. Boligprisenforventningene er høyest i Oslo, etterfulgt av Stavanger og Vestlandet.
(©NTB)