Verden
Fædrelandsvennen: Nordmann funnet død i Sverige – politiet mistenker drap
En mann ble funnet død i en åker ved E6 i Fjärås i Sverige forrige torsdag, og politiet mistenker drap. Ifølge Fædrelandsvennen var den avdøde mannen norsk.
Annonse
Ifølge Fædrelandsvennen var mannen bosatt på Lister. Ordfører Unni Nilsen Husøy i Lyngdal bekrefter overfor avisen at hun er blitt informert om dødsfallet.
Også Göteborgs-Posten melder at de har fått bekreftet at mannen var en norsk statsborger fra Sørlandet. Han skal ha vært i 40-årene. Agderposten var den første avisen i Norge som siterte avisa.
NTB har vært i kontakt med Utenriksdepartementet, men foreløpig ikke fått svar. Kripos henviser til svensk politi.
En 55 år gammel svensk mann er pågrepet og mistenkt for å ha drept sørlendingen. En bil tilhørende vedkommende ble funnet i nærheten av den avdøde.