Norge
Equinor etablerer to nye forretningsområder
For å posisjonere seg bedre velger Equinor nå å splitte opp dagens forretningsområde Markedsføring, midtstrøm og prosessering (MMP) i to nye, atskilte områder.
Siste
-
Liv Signe Navarsete gir seg som statsforvalter i Vestland
-
243 milliarder kroner til staten fra Petoro i 2025
-
USA godkjenner transaksjoner med Venezuelas oljeselskap
-
Oljeraffineri i Saudi-Arabia truffet av drone
-
Salget av nyboliger faller videre – ned 21 prosent fra februar i fjor: – Situasjonen er alvorlig
Equinor forklarer sitt siste trekk med at energimarkedene har utviklet seg betydelig de siste årene, med økt etterspørsel etter bredere og mer integrerte energiløsninger.
For å kunne utnytte markedsmuligheter og skape langsiktig verdi, etableres nå to nye forretningsområder: Ett for midtstrøm, prosessering og infrastruktur og ett annet som skal drive og akselerere Equinors markedsorientering.
Forretningsområdene skal ledes av Geir Sørtveit og Irene Rummelhoff.
– Dette handler om å rigge Equinor for framtidig suksess. Jeg ønsker å skape best mulige rammebetingelser for sikker og effektiv drift av våre landanlegg, samtidig som vi må sikre at vi identifiserer og følger opp muligheter i markedet, sier konsernsjef Anders Opedal i Equinor i en pressemelding torsdag.