Entreprenør- og byggselskapet Ralias er konkurs
62 ansatte mister jobben.
Ifølge en kunngjøring i Brønnøysundregistrene er det åpnet konkurs i boet til Ralias.
– Det er 62 ansatte i selskapet, som vil bli sagt opp av boet, bekrefter bostyrer Sofie Vikse, partner og advokat i Wikborg Rein, i en e-post til E24.
Det skal være kombinasjonen av økte kostnader, tap på kundefordringer, langvarige eksterne påvirkninger, og sykefravær hos nøkkelpersonell i selskapet, som har ført til betydelig omsetningssvikt. Denne negative spiralen skal ha eskalert siden nyttår.
Nå er ikke lenger Ralias, som inntil nylig het Sofienberg Bygg, i stand til å oppfylle sine løpende forpliktelser. Dermed er det kroken på døra, og mer enn 60 medarbeidere må finne seg annet arbeid.
– Etter det styreleder har opplyst, er bakgrunnen for Ralias’ økonomiske utfordringer primært store tap på kundefordringer, forklarer Vikse.
Sofienberg Bygg, som har hovedkontor i Asker, omsatte for 102,2 millioner kroner i 2023, ifølge det siste tilgjengelige regnskapet. Selskapets gjeld er nå anslått til 37,6 millioner kroner, skriver E24.
Ingen i selskapet har foreløpig kommentert konkursen.
juleideer fra kreative ideer