Verden
Enda en pågripelse etter drapet i Skärholmen
Enda en person er pågrepet og framstilles for varetektsfengsling etter drapet på en 39-åring i Skärholmen sør for Stockholm i april.
Annonse
Det opplyser den svenske påtalemyndigheten i en pressemelding tirsdag. To personer er tidligere pågrepet i saken, det skjedde noen dager etter drapet. Flere er mistenkt for å ha vært innblandet, ifølge Aftonbladet.
Den drepte 39-åringen, som i svenske medier bare er omtalt som Mikael, var på vei til en svømmehall sammen med den tolv år gamle sønnen sin da han konfronterte en ungdomsgjeng inne i en fotgjengerundergang.
En av ungdommene trakk ifølge svenske medier opp en pistol og siktet på 39-åringen. Da han forsøkte å ta våpenet fra gutten, ble han skutt foran øynene på sønnen.