E6 åpen igjen etter ras i Inderøy i Trøndelag – evakuerte får komme hjem

E6 ble stengt og to personer evakuert etter et ras i Inderøy i Trøndelag lørdag. Søndag åpnet veien igjen, og de evakuerte fikk komme hjem.

Publisert

Vegtrafikksentralen Midt skrev på X lørdag at veien ville åpne igjen klokken 11 dagen etter.

Samtidig som veien åpnet, fikk samboerparet som var evakuert, beskjed om at de kunne komme hjem igjen, skriver Adresseavisen.

– Det siste døgnet har vært veldig spesielt, sier evakuerte Chris-André Johnsen Finanger til avisen.

Politiet fikk melding om raset klokken 10.26 lørdag formiddag. Ingen personer ble tatt av raset, som gikk fra en åker og ned en bekkedal på Røra i Inderøy.

– Raset har demmet opp en bekk, noe som gjør at vannet demmer opp til en liten «innsjø» på østsiden av jernbanen, skrev operasjonsleder Einar Larsen Røstum i Trøndelag politidistrikt i politiloggen lørdag.

Vann i veien opp til en bolig gjorde at de som bor der, ikke kom seg til og fra, og det er disse beboerne som ble evakuert.