Norge

Dette skjer i dag

Dette er blant de ventede hendelsene i dag, 16. juli.

Publisert

Telenor med andre kvartalsresultat

Telenor presenterer klokken 9 sitt andre kvartalsresultat for i år. I april kom selskapet med sine første kvartalsresultater. Det viste at Telenor hadde tjent nær 4 milliarder kroner i første kvartal, noe mer enn i fjor.

Festpremiere for filmen «The Odyssey»

Draken Harald Hårfagre ankommer Honnørbrygga i Oslo og skal ligge i byen ut måneden. Skipet, som har hjemmehavn i Kopervik og er bygget i Haugesund, er i byen i forbindelse med storfilmen «The Odyssey» - og har norgespremiere i dag. Skipet er åpent for publikum mens det ligger ved Sukkerbiten i Oslo.

Dom i rettssak etter Morandi-brua i Genova

Morandi-brua ble bygd på 1960-tallet og raste sammen 14. august 2018. En rekke bolighus under brua ble lagt i ruiner i den dramatiske ulykken. 43 mennesker omkom. Bruen var i dårlig forfatning og var blitt lappet på i årevis, og det hadde ikke manglet på advarsler fra eksperter. 59 personer er tiltalt i saken.

Møte mellom Macron og Merz

Tysklands statsminister Friedrich Merz og Frankrikes president Emmanuel Macron møtes i forkant av blant annet det fransk-tyske forsvars- og sikkerhetsrådet.

British Open: Nordmenn skriver historie

Turneringen som formelt heter The Open Championship, men uoffisielt omtales som British Open, skal denne uken arrangeres for 154. gang. Viktor Hovland og Kristoffer Reitan var allerede påmeldt da Bård Skogen tok seg gjennom den knalltøffe kvalifiseringen og fikk plass. Aldri før har tre nordmenn deltatt i samme British Open-turnering.