Norge
Dette skjer i dag
Dette er blant de ventede hendelsene i dag, søndag 3. mai.
Frp avslutter sitt landsmøte
Fremskrittspartiet holder denne helgen sitt landsmøte på et konferansehotell på Gardermoen. Frp krever et taktskifte i eldreomsorgen og mener statlig finansiering av sykehjemsplasser må på plass. I dag er det valg av partileder Sylvi Listhaug og sentralstyre. Simen Velle er eneste nye kandidat inn. I tillegg skal det vedtas resolusjoner.
Hotell- og restaurantstreiken trappes opp
Streiken i hotell- og restaurantbransjen blir kraftig utvidet i dag. Antallet streikende vil nærme seg 4200 arbeidstakere. Fellesforbundet tar ut 1161 medlemmer i det fjerde streikeuttaket. Det betyr at det store LO-forbundet vil ha 3858 medlemmer ute i streik ved 286 bedrifter. I tillegg kommer 330 streikende fra fagforeningen Parat.
Verdens pressefrihetsdag
Den internasjonale dagen for pressefrihet markeres for å understreke viktigheten av en fri presse, vurdere pressefriheten verden over, forsvare pressen fra angrep på deres uavhengighet, samt hedre journalister som har mistet livet i jakten på viktige historier.
Eliteserien: TIL møter Start
Serieleder Tromsø skal ta imot Start i Eliteseriens runde sju. TIL hadde gått lenge uten tap denne sesongen før det ble hele 0–5 for Brann på hjemmebane tidligere denne uken.