Dette skjer i dag

Dette er noe av det som skjer i dag, mandag 12. januar.

Publisert

Ap-samling

Hele sentralstyret til Arbeiderpartiet skal være sammen på Sundvolden Hotel fra mandag til tirsdag. Samlingen starter med at partileder og statsminister Jonas Gahr Støre holder tale mandag klokka 12.

NRKs vårlansering

Mandag får vi vite hvilke programmer som har premiere på NRK fram til påske. Dette kunngjøres på et arrangement på NRK-hovedkvarteret på Marienlyst klokka 12.30. Programlederne Arian Engebø og Marius Thorkildsen leder seansen.

G7-finansministre møtes

G7-landenes finansministre møtes i Washington. Møtet ventes å fokusere på sjeldne jordarter og viktige mineraler.

Trekning av Eurovision-semifinaler

Klokken 18 skal det trekkes hvilke land som deltar i hvilke semifinaler i Eurovision i Østerrike. Det har vært litt bråk om årets Eurovision som følge av kontroversen rundt Israels deltakelse. Fem land boikotter årets konkurranse: Irland, Island, Nederland, Slovenia og Spania.

Liverpool i FA-cupen – og trekning

Liverpool er klar for tredje runde i FA-cupen og møter Barnsley FC på Anfield klokka 20.45. Dette er den siste kampen i tredje runde, og rett før kampen skal kampene for fjerde runde trekkes.