Dette skjer i dag
Dette er blant de ventede hendelsene onsdag 13. august.
Siste
-
Minst fire døde da to migrantbåter kantret utenfor Libya
-
Storbritannia varsler omfattende asylreform etter modell fra Danmark
-
Kapteinen slakter Danmark etter VM-bom: – En skandale å slippe inn to mål
-
Sverige fikk kjempetrøbbel i Potter-debuten – ny bekmørk kveld i VM-kvalifiseringen
-
Turister i Istanbul døde etter mulig forgiftning
Tysklands forbundskansler holder møte om Ukraina
Friedrich Merz har digitalt møte med USAs president Donald Trump, Ukrainas president Volodymyr Zelenskyj, Natos generalsekretær Mark Rutte og flere europeiske ledere om situasjonen i Ukraina.
Samtalene finner sted to dager før toppmøtet mellom USAs president Donald Trump og Russlands president Vladimir Putin i Alaska.
Dom klar i drapssak i Eskilstuna i Sverige
Onsdag avsier Eskilstuna tingrett dom i en sak der totalt sju personer er tiltalt for medvirkning til drapet på en kvinne i sentrum av Eskilstuna i september 2024. Aktor mener det dreier seg om et æresdrap.
Kvinnens daværende ektemann, hans mor og bror er tiltalt for drapet, mens ektemannens søster og svigerbror er tiltalt for medvirkning og ytterligere to kvinner for å ha prøvd å skjule forbrytelsen.
Stoltenberg holder Arendalsukas finanstale
Finansminister Jens Stoltenberg (Ap) deler sine tanker om de langsiktige utfordringene i norsk økonomi under Arendalsuka onsdag.
Etter sin innledning møter finansminister Stoltenberg et panel med landets økonomer. Senere skal han også delta i en samtale om oljefondet sammen med Nicolai Tangen og et panel med Tangen, Karen Helene Ulltveit-Moe og Ulf Sverdrup, moderert av Sofie Høgestøl.
100-årsjubileum på Svalbard
Svalbardminister og justis- og beredskapsminister Astri Aas-Hansen er onsdag og torsdag i Longyearbyen for å delta på feiringen av at det er 100 år siden Svalbard ble en del av kongeriket Norge. Statsminister Jonas Gahr Støre kommer opp på torsdag.
Også kronprins Haakon er i Longyearbyen i forbindelse med markeringen. I løpet av de to dagene blir det folkefest på torget, flaggseremoni, kransenedleggelse og jubileumsgudstjeneste.
Returkamp for Viking i Conferenceligaen
Viking spiller returkamp mot kvalifiseringen til conferenceligaen i dag. Kampen mot Istanbul Basaksehir spilles i Tyrkia. Det skal holde hardt å komme videre etter et hjemmetap på 3-1 i Stavanger.
Om Viking likevel skulle klare det venter Universitatea Craiova (Romania) eller Spartak Trnava (Slovakia) i en siste, avgjørende dobbeltkamp.
(©NTB)