Kultur

Dette angrer «Kompani Lauritzen»-aktuelle Nora Haukland på

Influenseren har angret på valget hun tok som 19-åring.

Influenser Nora Haukland er med i årets sesong av «Kompani Lauritzen».
Publisert Sist oppdatert

Influenser Nora Haukland (26) har vært mye i vinden de siste årene. Etter at hun vant Love Island Norge med sin daværende kjæreste Johannes Klemp for fire år siden, har hun flere ganger gjort seg bemerket i norsk offentlighet.

Blant annet da hun var kjæresten til kronprinsesse Mette-Marits sønn Marius Høiby, og på grunn av det berømte «kokain-bildet» til Sophie Elise.

Nå er influenseren aktuell i TV 2 -serien «Kompani Lauritzen», og forbinelse med det forteller hun i et intervju med Nettavisen om en av avgjørelsen i livet hun angrer mest på.

Se video: Her innser hun tabben

I «Kompani Lauritzen» får mange av kjendisene sitt første møte med Forsvaret. Dette gjelder også Haukland. Men kunne hun valgt om igjen, hadde det ikke vært sånn.

Influenseren skulle nemlig i utgangspunktet i Forsvaret som 19-åring, men bestemte seg heller for å reise.

– Jeg har angret veldig mye på det valget, for det virker som det er en skikkelig kul opplevelse, sier Haukland til Nettavisen.

– Det har virkelig vært noe av det jeg har angret mest på.

Influenseren er fra Alta i Finnmark og sier hun har vokst opp med masse friluftsliv og sport. Det er stor forskjell fra det og hvordan nordmenn flest har sett henne, nemlig midt i glitter og glam-livet i Oslo. Med «Kompani Lauritzen»-deltakelsen håper hun derfor å kunne vise en annen side av seg selv, sier hun til avisen.