Verden
Charlotte Sena (9) funnet i live – mann pågrepet
Charlotte Sena er funnet i god behold, skriver delstatspolitiet i New York i en pressemelding.
Ni år gamle Charlotte Sena forsvant sporløst fra en campingtur med familien sin ved Moreau Lake State Park i Saratoga County, New York lørdag.
I tillegg til letemannskapene, ble både droner og hunder brukt i søket, ifølge Sky News.
– Barnet har forsvunnet under omstendigheter som får politiet til å tro at hun er i fare for alvorlig skade eller død, sa politiet søndag i en uttalelse.
Etter en intens, 48 timer lang leteaksjon melder politiet at niåringen er funnet, og at en mann er pågrepet.
I uttalelsen skriver politiet at de gjennom etterforskningen fikk identifisert en mann som hadde oppholdt seg i området hvor Sena forsvant. Videre etterforskning førte politiet til å gjennomføre søk ved flere adresser knyttet til mannen. Tidlig mandag morgen fant politiet Sena på en av disse adressene, i god behold.
– Denne etterforskningen er et resultat av flere etater som samarbeidet for et felles mål om å få dette barnet hjem til sin kjærlige familie. Vi kan ikke understreke nok hvor takknemlige vi er for støtten vi har mottatt fra Charlottes samfunn, venner og familie, skriver politiet.