Brite sang julesanger i 42 timer på rad
Briten Dave Purchase håper å komme i Guinness rekordbok etter at han sang julesanger 42 timer på rad i byen Gloucester sørvest i England.
Annonse
Siste
-
Ny fornærmet i Høiby-saken forklarte seg: Filmet mens jeg lå som et slakt
-
Frankrike: Tidligere minister erklærer seg som presidentkandidat
-
Kontrollkomiteen har vedtatt åpne høringer i Epstein-granskningene
-
Bratwurst-pølser fra Jacobs Utvalgte tilbakekalles
-
Dommer har satt rettsdato for Trumps milliardsøksmål mot BBC
Han hadde på forhånd valgt ut 38 sanger som han sang om og om igjen. Både «Jingle Bells», Whams «Last Christmas» og Mariah Careys «All I Want For Christmas Is You» sto på menyen.
Purchase, som har øvd på julesanger siden januar, stengte sin lille smørbrødbutikk mens han sang, og endte med å synge de 38 sangene totalt 684 ganger på 42 timer.
Den eksisterende rekorden ble satt i 2024 av Confidence Survival Eyong fra Nigeria, som sang i 40 timer, ifølge Guinness.
For at rekorden skal godtas av Guinness må rekordforsøket sjekkes grundig, men Purchase, som i løpet av rekordforsøket fikk hjelp innimellom både av et demenskor og et barnekor, mener han har fulgt alle regler med både videoopptak og tidtakere.