Boeing taper mindre penger enn før
Boeing leverte et underskudd på 697 millioner dollar i andre kvartal, en halvering av underskuddet fra samme kvartal i fjor.
Annonse
Siste
-
Kulturministeren til Los Angeles for å følge «Affeksjonsverdi» under Oscar
-
Inflasjonen i USA falt mer enn ventet
-
I januar var norgespris for første gang lønnsomt over hele landet
-
Politimesteren i Agder om Baneheia-saken: Systemet fungerte ikke
-
Tysklands forbundskansler: – Den gamle verdensordenen eksisterer ikke lenger
Summen, som tilsvarer 7,1 milliarder norske kroner, er kanskje ikke noen strålende nyhet isolert sett, men kan sammenlignes med 1,4 milliarder dollar i andre kvartal 2024.
Omsetningen steg med 34,9 prosent til 22,7 milliarder dollar, noe som er bedre enn analytikerne hadde ventet. Boeing leverte flere fly i andre kvartal enn de har gjort siden 2018.
Flyprodusenten har levert elendige resultater i flere år, knyttet til blant annet en rekke tekniske problemer og flystyrter med den prestisjetunge 737 Max-modellen. Nå håper ledelsen imidlertid at selskapet kan ha positiv kontantstrøm innen utgangen av året.