Næringsliv

Bjørn Dæhlie satser på leiligheter på Hafjell

Sammen med to andre investorer står Dæhlie bak utbygging av 40 leiligheter med en total salgsverdi på 125 millioner kroner.

Bjørn Dæhlies selskap Sisa Invest skal være med på utbygging av totalt 40 leiligheter leiligheter på Hafjell. Foto: Fredrik Hagen / NTB scanpix
Publisert Sist oppdatert

Bjørn Dæhlies selskap Sisa Invest skal sammen med Terje Gjeisklid og Cato Åslie i Fundament Gruppen AS, bygge totalt 40 leiligheter leiligheter på Hafjell.

De har kjøpt tomta der Peppes Pizza i sin tid lå og skal nå i gang med det første av flere byggetrinn i prosjektet Hafjelltunet, skriver Romerikets Blad og viser til en pressemelding.

Salget av de 12 leilighetene i første byggetrinn, som har en salgsverdi på totalt 35 millioner, starter i mars.

Les også: Einar Aas' hytte solgt for 9,2 millioner kroner

Leilighetene blir 54-70 kvadratmeter store, og prisene starter på 2,5 millioner, skriver Estatenyheter.no.

Hele prosjektet med 40 leiligheter vil ha en salgsverdi på cirka 125 millioner kroner.

– Vi har stor tro på Hafjell som destinasjon og ser at Hafjell vokser videre som en av Norges største alpindestinasjoner, sier Gjeisklid ifølge nettstedet.

De tre samarbeider fra før blant annet om utbygging av leiligheter på Sjusjøen, skriver rb.no.

Les også: Nå koster nye og brukte hytter like mye