Norge
Bil kjørte i fjellvegg i Årdal – politiet fant tom bil
Politiet leter etter eieren av en bil, som tidlig søndag morgen krasjet i en fjellvegg i Øvre Årdal. Politiet fant en tom bil på åstedet, hvor en fylkesveitunnel en periode var stengt.
Politiet ble ringt opp av forbipasserende i morgentimene søndag.
Bilen hadde kjørt inn i en fjellvegg, og det var store materielle skader på stedet.
Airbag var utløst, og bilen var tom da nødetatene ankom, fortalte operasjonsleder Frode Kolltveit i Vest politidistrikt til NTB.
– Dette er sånn som skjer fra tid til annen. Vi får ikke kontakt med eieren av bilen og vet ikke hvor mange som har vært med. Derfor er det vanskelig å si noe om eventuelt skadeomfang, sa Kolltveit.
Tunnelen ble stengt på fylkesvei 53 mellom Øvre Årdal og Årdalstangen, men ble åpnet etter at bilberger hadde fjernet bilen og veien var ryddet.
Politiet opplyser i en oppdatering at de etter undersøkelsen har vurdert det som lite sannsynlig at sjåføren og eventuelle passasjerer ble alvorlig skadd. De har fremdeles ikke fått tak i sjåføren av ulykkesbilen.
juleideer fra kreative ideer