Verden

Biden drar til New Orleans etter bilangrepet

USAs president Joe Biden reiser neste uke til New Orleans, der han skal møte familiene til folk som ble drept i terrorangrepet 1. nyttårsdag.

USAs president Joe Biden drar mandag til New Orleans for å møte pårørende av mennesker som ble drept i terrorangrepet i byen 1. nyttårsdag.
Publisert Sist oppdatert

Presidenten og kona Jill skal mandag «sørge med familiene og medlemmer av lokalsamfunnet som ble rammet av det tragiske angrepet 1. januar», heter det i en uttalelse fra Det hvite hus. I tillegg skal Biden møte lokale myndigheter.

Angrepet skjedde natt til 1. nyttårsdag, da en mann kjørte inn på den populære festgata Bourbon Street i bydelen French Quarter i New Orleans.

14 mennesker ble drept og over 30 ble skadet, og to politibetjenter ble såret i skuddveksling med angriperen før han ble drept av politiet. FBI slo torsdag fast at det dreier seg om et terrorangrep.