Arvid Sjødins anke om krav i Birgitte-saken opp for lagmannsretten

Oslo tingrett avslo advokat Arvid Sjødins krav om honorar etter 24 års jobb med å renvaske fetteren i Birgitte Tengs-saken. Nå skal saken opp i lagmannsretten.

Advokat Arvid Sjødin er lettet over at søksmålet hans mot staten om honorar etter alt arbeidet med gjenopptakelsessaken for fetteren til Birgitte Tengs skal prøves i lagmannsretten.
Publisert

Advokaten fra Stavanger krevde staten for 11 millioner kroner etter at saken mot fetteren ble endelig opphevet i 2022. Sjødin anførte at han hadde lagt ned 4500 timers arbeid, med ni gjentakelser og anker.

Da staten tilbød ham 3 millioner kroner, avslo han tilbudet og gikk i stedet til søksmål. Oslo tingrett avslo derimot kravet og mente den ikke hadde fått presentert dokumentasjon som tilsa at staten skulle være erstatningspliktig.

Nå har Sjødin imidlertid fått medhold i at lagmannsretten skal vurdere saken på nytt, skriver Stavanger Aftenblad onsdag kveld. Det er satt av to dager til saken i Borgarting lagmannsrett i april neste år til muntlige forhandlinger

– Resultatet blir at jeg får betalt det jeg har krav på. Det er jeg ganske sikker på. Dette er pensjonen min, sier Sjødin til Aftenbladet om kravet som nå er vokst til mellom 12 og 13 millioner kroner.