Verden

Amerikansk politi: Tenåring fikk ikke spille fotball – drepte gutt og kvinne

En 18-åring ble avvist da han ville delta i en fotballkamp i Michigan, og svarte ved å skyte og drepe en gutt og en kvinne på lekeplassen, sier politiet.

Onsdag satte folk ned lys til minne for de to som ble drept.
Publisert Sist oppdatert
SE SISTE NYHETSVIDEO

Minst sju eller åtte barn og unge ble vitne til at det som skjedde, ifølge politiet.

– Det er bare grusomt for noen som helst å være vitne til det, ikke minst for unge, sier fungerende politisjef Joe Trigg i Grand Rapids i den amerikanske delstaten Michigan.

Skytingen skjedde tirsdag kveld nær en skole. Trigg sier at noen barn og unge spilte fotball da en 18-åring ba om å få være med.

– Han ble avvist, hva grunnen måtte være. Han likte ikke at han ble avvist, og det utviklet seg til en verbal krangel, som igjen førte til at den mistenkte trakk et skytevåpen og skjøt mot ungdommen. Den voksne kvinnen hadde kommet til for å hjelpe ham, og da ble også hun mål, sier Trigg.

Den mistenkte forsvant fra stedet, men ble pågrepet etterpå.