Norge

Alpinsenter i Sarpsborg siktet etter dødsulykke

Kjerringåsen alpinsenter i Sarpsborg er siktet etter at en 18 år gammel gutt døde i en skiheisulykke.

Etter at en 18 år gammel ansatt døde i Kjerringåsen alpinsenter, har alpinsenteret fått status som siktet.

Den omkomne var 18 år gamle Roald Falch Eriksen fra Fredrikstad. Foreldrene hans sier til VG at de mener ulykken burde vært unngått.

– Jeg føler ikke jeg har fått startet sorgen engang, fordi jeg gjerne vil vite hvorfor og hvordan dette kunne skje, sier Roalds mor, Line Falch, til avisen.

Ulykken skjedde på ettermiddagen fredag 12. januar.

18-åringen gjorde vedlikehold på et stort hjul øverst i skitrekket og ble klemt inne.

– Han har ikke vært brukt i den type jobb noen gang, og så blir han hevet rett ut i det, sier Roalds far, Martin Eriksen.

Øst politidistrikt opplyser at saken fortsatt er i etterforskningsfasen og at det gjenstår flere avhør.

Daglig leder ved Kjerringåsen alpinsenter, Leif Skaar, forteller til avisen at de ikke ønsker å uttale seg om omstendighetene ved ulykken før politiets etterforskning er fullført.

– Vi legger stor vekt på å samarbeide med Arbeidstilsynet, Havarikommisjonen og politiet, slik at saken blir godt opplyst og at vi og andre anlegg kan unngå tilsvarende ulykker i fremtiden, forteller Skaar.